חוזרים לשחק: הכתומים רוצים גמר נוסף

סגנית האלופה מכבי ראשל"צ שמרה כמעט על כל הסגל והביאה חיזוק מעניין ויעיל בצבע. האם יש לה את הכלים להתמודד עם שתי המוליכות בדרך לעוד עונה מיוחדת?

17/06/2020

בחמש השנים האחרונות זכתה מכבי ראשל"צ באליפות ובגביע ווינר סל, העפילה לגמר פלייאוף נוסף, חזרה לגמר הגביע בפעם השלישית בתולדותיה ועשתה הישגים לא רעים גם בזירה האירופית. בזמן שבחלק מקבוצות הליגה נרשמו שינויים חדים בסגל, נדמה שהכתומים מעיר היין רק התחזקו עם עיבוי למצבת הישראלים והחתמה מרשימה בצבע. האם כל זה יספיק כדי להוסיף עוד הישג גדול בסוף יולי? ליגת ווינר סל חוזרת ביום ראשון.

מצב בליגה

הכתומים הבטיחו את מקומם בבית העליון והם מדורגים במקום השלישי במאזן 8:13, נקודה מעל הפועל חולון אך במרחק של ארבע נקודות מהפועל ירושלים השנייה. למעשה, יתרון הביתיות בפלייאוף כבר מובטח להם והמשימה העיקרית שלהם בבית העליון תהיה לנצח לראשונה העונה את שתי המובילות, כאשר מול ירושלים הם ינסו לעשות את זה כבר במחזור הקרוב.

עובר ושב

ראשל"צ עשתה עבודה טובה מאוד בשמירה על הסגל ולמעשה החליפה זר אחד בלבד. אלכס המילטון ודריל מונרו, שממשיכים מהעונה שעברה, כמו גם דיאנג'לו הריסון שהצטרף במהלך העונה, נשארו בקבוצה ונותנים למאמן גיא גודס נקודת פתיחה טובה מאוד. בעמדת הגבוה הזר הלכה סגנית האלופה על משהו קצת אחר, כאשר במקום ג'יימס קלי הגיע זאק הנקינס, סנטר בגובה 2.11 מ' שמחזיק במספר הצעות מקבוצות יורוליג לעונה הבאה.

מתוך מחשבה על הצורך ברוטציה ארוכה, הסגל הישראלי שודרג בשני שחקנים מהליגה הלאומית: חן כלפון בן ה-24 שחזר מהשאלה לאליצור יבנה ונועם אביבי, בוגר נבחרות העתודה המוזהבות, שהגיע כמושאל מבני הרצליה אליה הוא אמור לשוב בתחילת העונה הבאה.

שחקן מפתח

בגיל 34.5, דריל מונרו מציגים את המספרים הכי נמוכים שלו בישראל ובשלושת המחזורים האחרונים הוא נעצר על 6.7 נקודות בלבד עם 7 מ-33 בלבד מהשדה. עם זאת, הביג מן שהוביל את ראשל"צ לאליפות היחידה בתולדותיה ולגמר הפיינל פור אשתקד הוכיח פעם אחר פעם שבמעמדים הגדולים, הוא מופיע ובגדול – כולל בחצי גמר הגביע העונה. כדי לעשות משהו מיוחד העונה, הכתומים חייבים את הביג מן ביכולת שיא.

שימו לב

מאז שחרורו של פרדריק בורדיון, נועם דוברת התקדם עוד קצת ברוטציה של גודס ובארבעת המחזורים האחרונים הוא פתח בחמישייה. עם זאת, לצד תצוגות יפות בניצחונות על גלבוע/גליל ונהריה, ראינו אותו גם מתקשה מאוד בשני צידי המגרש בהפסדים לירושלים בגביע ולחולון בליגה. קשה לבקש יציבות מגארד שיחגוג 18 רק בחודש הבא, אבל ברור שכדי לשמור על מקומו בחמישייה, הוא יהיה חייב להפחית את מספר האיבודים ולהמשיך לאיים יותר מעבר לקשת - בדיוק כפי שעשה במשחק ההכנה האחרון בלב המושבה.

ניפגש בפיינל פור: הפסד ביתי לי-ם

ניפגש בפיינל פור: הפסד ביתי לי-ם

05/07/2020
צפו: עוד משחק נהדר לנועם דוברת

צפו: עוד משחק נהדר לנועם דוברת

04/07/2020
הערב: ראשל"צ מחפשת ניצחון ראשון על י-ם

הערב: ראשל"צ מחפשת ניצחון ראשון על י-ם

04/07/2020