בפעם השנייה השבוע נכנעים לאדומים מהבירה

מכבי ראשון לציון מפסידה להפועל "בנק יהב" ירושלים בסיומו של מותחן ביכל פיס ארנה, תוצאת סיום 86:93 (צילום: עודד קרני)

24/06/2020

 

מהלך המשחק

ירושלים פתחה בחמישייה עם תמיר בלאט, ג'יימס פלדין, ג'ון הולנד, סולימאן בריימו ועמנואל טרי, ראשל"צ עם אלכס המילטון, דיאנג'לו הריסון, עוז בלייזר, דריל מונרו וזאק הנקינס. המארחת עלתה חדה מאוד ותוך פחות משתי דקות עלתה ליתרון 0:7 אחרי שלשה של בלאט. גיא גודס ביקש פסק זמן מהיר, המילטון העלה את הכתומים על הלוח והנקינס ריחף לאלי הופ יפה אבל שלשה של בריימו ודאנק אדיר של הולנד פלוס עבירה קבעו 6:13. אדם אריאל קלע נקודות ראשונות והנקינס ריחף לעוד הטבעה, בעוד נמרוד לוי ועידן זלמנסון בצד השני המשיכו להגדיל, 15:25 בסיום הרבע.


בלאט. יתרון דו-ספרתי ברבע הראשון (צילום: עודד קרני)

ראשל"צ ניצלה את המנוחה של בלאט כדי ללחוץ על הכדור ועם סלים של המילטון והריסון במעבר הורידה ל-26:22. בריימו הגיב בדאנק, הריסון קלע את שלשת הבכורה של קבוצתו והגיע ראשון לדו-ספרתי אבל הולנד ענה בצליפה משלו, 25:31. מונרו דייק מחצי מרחק, בלאט הרים את טרי לאלי הופ והריסון החם המשיך לקזז, 33:31. פולו דאנק של הנקינס שלח את קטש לפסק זמן, זלמנסון שבר שוויון בסל ועבירה והולנד מהפינה הגדיל ל-33:38. המילטון שוב קירב את ראשל"צ, בר טימור בסל יפה אחרי ריצה מחוף לחוף קבע 36:40 בירידה להפסקה.


המילטון מסתכל להולנד בעיניים (צילום: עודד קרני)

ראשל"צ הגיעה בקלות לטבעת בתחילת הרבע השלישי והתקרבה מספר פעמים למרחק נקודה, אבל בכל פעם נתקלה בבלאט שעם ארבע שלשות תוך שלוש דקות שמר על מרחק ודאנק גדול של טרי הגדיל ל-48:56. מונרו והריסון שוב קירבו את האורחים במהלכים של סל ועבירה, טימור בחדירה יפה ופלדין מעבר לקשת מנעו מהפך, 57:62. אריאל והולנד החליפו סלים, מונרו תיקן החטאה של טישמן ואריאל צימק מהקו ל-64:63. טימור חדר מצוין לעוד מהלך של 3 נקודות, המילטון השאיר שתי נקודות על הקו והרבע השלישי הסתיים בתוצאה 63:67.


פלדין מקדים את הנקינס בדרך לסל (צילום: עודד קרני)

הולנד התחיל את הרבע הרביעי בשלשה, מונרו דייק פעמיים מהקו והנקינס בשתי קליעות ביד אחת צימק ל-70:69. הולנד שמר על 100% מהקו, מונרו המשיך למצוא את הנקינס בדיוק במקומות הנכונים ובלייזר שסחט עבירה חמישית מבריימו נתן לראשל"צ יתרון ראשון במשחק, 72:73. בלאט חדר יפה לטבעת, בלייזר ענה בליי אפ קל אבל בלאט קבר עוד שלשה, 75:77. המילטון הרים את הנקינס לאלי הופ יפהפה, הולנד בשלשה משלו קבע 77:80 באמצע הרבע האחרון.


בלייזר. מותחן בפיס ארנה (צילום: עודד קרני)

בלייזר הכפיל את מספר השלשות של הכתומים במשחק, הנקינס ביצע עבירה בלתי ספורטיבית על טרי ששבר שוויון מהקו ופלדין הוסיף גם הוא 2 מ-2, המילטון חדר וסיים יפה בשמאל אבל טרי במהלך פוסט אפ יעיל קבע 82:86. מונרו והנקינס קלעו כל אחד 1 מ-2 מהקו, פלדין קלע פעמיים מהעבר השני בתווך ושתי הקבוצות פספסו לא מעט הזדמנויות, עד שבאו בלאט וטרי שהגדילו ל-84:90 עם אלי הופ. פאול תוקף של המילטון והחטאה של הריסון מעבר לקשת סגרו את הסיפור, ביחד עם  אלי הופ  של טרי, 86:93 לירושלים בסיום.

ניפגש בפיינל פור: הפסד ביתי לי-ם

ניפגש בפיינל פור: הפסד ביתי לי-ם

05/07/2020
צפו: עוד משחק נהדר לנועם דוברת

צפו: עוד משחק נהדר לנועם דוברת

04/07/2020
הערב: ראשל"צ מחפשת ניצחון ראשון על י-ם

הערב: ראשל"צ מחפשת ניצחון ראשון על י-ם

04/07/2020