"הבלקנית הצילה את הכדורסל מחל"ת"

גיא גודס לקראת פתיחת הליגה: "זה נותן לקבוצות להמשיך להתאמן ולשמור על כושר". דריל מונרו: "כבוד גדול להיות הקפטן, שמח שנתנו לי את התפקיד הזה"

12/10/2020

קצת יותר מ-24 שעות לפני משחק הפתיחה שלה בליגה הבלקנית, ערכה היום (שני) אחר הצהריים סגנית האלופה מכבי ראשל"צ מסיבת עיתונאים וירטואלית לקראת עונת 2020-2021. באירוע נכחו היו"ר הוותיק יצחק פרי, המאמן גיא גודס והקפטן החדש דריל מונרו.

"מי שהגה את רעיון הליגה הבלקנית עשה דבר טוב והציל את הכדורסל משליחה לחל"ת", אמר גיא גודס, "זה היה יוצר סיטואציה לא הכי טובה לכדורסל הישראלי. לשמחתי העלו את הרעיון הזה וזה נותן לקבוצות אפשרות להמשיך להתאמן, לשחק ולשמור על הכושר, זה הדבר הכי חשוב. אנחנו עושים סוג של טורניר ואנחנו מאוד שמחים על זה".

"זה כבוד גדול להיות הקפטן", אמר מונרו, "אני מחובר למועדון הזה הרבה שנים, אני שמח שנתנו לי את התפקיד הזה ואני מעריך אותו מאוד. אני מקווה שנמשיך לנצח ונמשיך לבנות מסורת מנצחת, כפי שיש במועדון שנים רבות".

המאמן נשאל על חיזוק הסגל: "כרגע יש לנו רק שלושה זרים, אנחנו נביא עוד שחקן. אנחנו מחכים לתזמון הנכון, גם מבחינה כלכלית. כל הקבוצות במצב כלכלי לא פשוט, כי ממשיכים לשלם משכורות כרגיל אבל ההכנסות אינן רגילות, אנחנו מקבלים כסף רק מהמנהלת. יש לנו כמה מועמדים, אנחנו מחכים לזמן הנכון לצרף זר רביעי לקבוצה".

על הפרישה מהיורוקאפ אמר גודס: "זו הייתה החלטה לא פשוטה, של כל המערכת. מאוד רצינו להמשיך את המסורת של הקבוצה ולהשתתף במפעלים אירופאים. מן הסתם, כל הסיטואציה סביב הקורונה היא שאף אחד לא יודע מה עומד לקרות, בארץ יש גל שני וגם באירופה זה בדרך. אנחנו רואים קבוצות שמפסידות טכנית, אני חושב שזו שנה לא פשוטה לקבוצות שאינן עמידות כלכליות. כל מה שדרשו מאיתנו מעבר היה לנו קשה ליישום, כל הדברים האלו עולים הרבה כסף. אני מקווה שבשנה הבאה נוכל לחזור לאירופה".

הביג מן האמריקאי נשאל גם הוא על היורוקאפ: "אני יודע שזו החלטה קשה, אבל המועדון קיבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור השחקנים והקבוצה. כשחקן, אתה תמיד מעריך את זה כשחושבים קודם כל על הבריאות שלנו. אני מאוכזב שלא נשחק ביורוקאפ, אבל אני מבין את הסיטואציה". על ההתפתחות של נועם דוברת: "הוא צריך להמשיך להתפתח מבחינה פיזית ומנטלית, להבין את המשחק יותר. אני מאוד מעריך אותו, השמיים הם הגבול עבורו".

גודס על השינויים בסגל הישראלי: "אין ספק שעזבו אותנו שני עמודי תווך: עוז (בלייזר) ואדם (אריאל). כל אחד מהם, לאור הצלחתנו בשתי העונות האחרונות, עשה שדרוג. אני שמח בשבילם, הם עשו עבורנו עבודה נהדרת. הבאנו את גולן גוט שימלא את העמדה של אדם, נועם אביבי יצטרך לעשות עבודה עבור הקבוצה בעמדה של עוז, אפילו שהוא צעיר. נועם דוברת יצטרך לעשות עוד שדרוג, העמדה שלו מאוד משמעותית כישראלי בכיר. נמרוד טישמן חשוב לנו מאוד גם. אנחנו קבוצה יותר צעירה עם שילוב של שחקנים ותיקים, לצד צעירים כמו עידו פליישר, אביבי, דוברת וטל פלד. אנחנו קבוצה שונה ממה שהייתה, אבל אנחנו רוצים לשמור על מה שעשינו. דריל הוא עמוד תווך התקפי ומנהיג. שמרנו פחות או יותר על כמה עוגנים, יהיו יותר עליות ומורדות כי יש חבר'ה צעירים, אבל נשתדל לעשות את המיטב כמו בכל שנה".

צפו: הצגה של שחקני הרכש בכתום

צפו: הצגה של שחקני הרכש בכתום

20/10/2020
חוזרים מהנגב עם ניצחון בכורה בליגה הבלקנית

חוזרים מהנגב עם ניצחון בכורה בליגה הבלקנית

17/10/2020
במוצ"ש: מחזור 2 בליגה הבלקנית Delasport

במוצ"ש: מחזור 2 בליגה הבלקנית Delasport

16/10/2020