חוזרים למסלול עם קאמבק ענק

מכבי "צרפתי צבי" ראשל"צ מחקה פיגור של 20 נקודות והשיגה את ניצחונה השני העונה, 85:93 על בני הרצליה. טריי לואיס הצטיין עם 31 נקודות (צילום: עודד קרני)

21/11/2020

לגיא גודס והצוות שלו יש עוד הרבה עבודה בהמשך הדרך, אבל מדבר אחד הם יכולים להיות מרוצים כבר עכשיו: למכבי "צרפתי צבי" ראשל"צ לא חסר אופי גם העונה. בדיוק כמו בניצחון הקודם שלה העונה, סגנית האלופה מחקה הערב (שבת) פיגור דו-ספרתי, כאשר חזרה מבור של מינוס 20 בשלהי המחצית הראשונה לניצחון 85:93 על בני הרצליה בבית מכבי.

מהלך המשחק

ראשל"צ פתחה בחמישייה עם נועם דוברת, אייזיה טיילור, נועם אביבי, אקיל מיצ'ל ודריל מונרו, הרצליה עם קנדל אנתוני, פרנק גיינס, קוטי קלארק, אייזיה אייזנדורף וג'אקים דונאלדסון. מונרו קלע את הסל הראשון במשחק, אבל ההתחלה הייתה כולה כחולה: אייזנדורף התחיל את הריצה עם שני סלים רצופים, גיינס וקלארק הצטרפו עם סלים בצבע ושלחו את גיא גודס לפסק זמן מוקדם בפיגור 10:2. דאנק של מיצ'ל הכניס את המארחת לעניינים, גיינס התחיל לקחת את התקפת הרצליה על עצמו אבל טריי לואיס עלה חם מהספסל ועם שתי שלשות קבע שוויון 18:18. שלשות של אייזנדורף וניצן חנוכי השיבו את היתרון לאורחים ואנתוני חתם את הרבע ב-22:26.


אנתוני. פתיחה טובה להרצליה (צילום: עודד קרני)

אלישי כדיר ואבירם זליקוביץ' עלו טוב מהספסל, דוברת ניסה לשמור את ראשל"צ קרובה אבל דונאלדסון בשני סלים רצופים קבע פער דו-ספרתי לקראת אמצע הרבע, 26:37. קלארק המשיך את הבריחה עם שלשה ולאחר מכן סל ועבירה, גיינס צלף גם הוא מבחוץ ודאנק נהדר של כדיר פתח יתרון שיא, 28:48. שלשה של אביבי העירה את סגנית האלופה, שנתנה קווץ' בהגנה עד ההפסקה ועם שלשה נוספת של דוברת וסל של מונרו הורידה ל-49:39.


כדיר מול מיצ'ל. הפער כבר עמד על 20 נקודות (צילום: עודד קרני)

המומנטום של סיום הרבע השני נמשך לתוך הרבע השלישי. בתחילתו עוד הגדילו אייזנדורף וקלארק את היתרון ל-12, אלא שאז שוב העבירה ראשל"צ הילוך בהגנה, מונרו סיפק מהלך אדיר של 3 נקודות עם הגב לסל, טיילור ולואיס היו בכל מקום במגרש והמהפך הושלם, 57:58. שלשה של חנוכי עשתה סוף ל-13 נקודות בכתום, לואיס מיד השיב באותו מטבע, הוסיף נקודות מהקו אחרי בלתי ספורטיבית לחובת גיינס ובתיקון בריבאונד התקפה סגר ריצה מטורפת של 12:38 ביתרון 60:66. שלשה של קלארק וסל של גיינס צימקו, טיילור קלע בתווך ובסיום רבע כתום לחלוטין הראה הלוח 65:68 למקומיים.


טיילור. ריצה אדירה בכתום (צילום: עודד קרני)

מונרו חטף בצד אחד ומיד שלח את מיצ'ל לקרש-סל במסירה גאונית, קלארק צינן את ההתלהבות ושלשות שלו, של גיינס ושל אנתוני החזירו את היתרון לאורחים, 70:76. טיילור חתך מחצית מהפער בשלשה, קלארק דייק ב-2 מ-3 מהקו אבל טיילור קבר עוד אחת מבחוץ, 78:76 באמצע הרבע האחרון. אנתוני ענה בשלשה גדולה משלו, לואיס חדר יפה לליי אפ והרצליה איבדה 3 כדורים ברציפות, כולל פאול חמישי בהתקפה של אנתוני, 81:78. אביבי הוציא כדור נהדר ללואיס שקבר שלשה פנויה, לואיס חטף עוד כדור אבל טיילור החטיא בצבע. דונאלדסון איבד, לואיס החטיא שלשה במעבר אבל מיצ'ל השתלט על ריבאונד ההתקפה. טיילור חדר בכל הכח ועם המון כח קלע וגם סחט עבירה בלתי ספורטיבית מאייזנדורף, 81:84, פחות מדקה וחצי לסיום. מונרו קלע סל אופייני מחצי מרחק, זליקוביץ' סחט פאול חמישי מטיילור ודייק פעמיים מהקו, אבל דוברת שעלה מהספסל קבר שלשה גדולה מהפינה, 83:89. גיינס החטיא מבחוץ, מונרו שלח את לואיס לטאצ'דאון ואחרי קליעות עונשין של גיינס, ביקש גודס פסק זמן ביתרון 85:91. לואיס חצה את קו 30 הנקודות בקליעות עונשין שסגרו את הסיפור מעשית, 85:93 לראשל"צ.

צפו: 31 נקודות לטריי לואיס במחזור האחרון

צפו: 31 נקודות לטריי לואיס במחזור האחרון

22/11/2020
במוצ"ש: נועלת הטבלה מגיעה לבית מכבי

במוצ"ש: נועלת הטבלה מגיעה לבית מכבי

20/11/2020
המשחק מול עירוני נהריה נדחה

המשחק מול עירוני נהריה נדחה

18/11/2020