קלייברן כיכב בניצחון מול ב״ש

קריס קלייברן סחף את מכבי "אפי קפיטל" ראשל"צ לרבע גמר גביע ווינר סל לאחר 75:80 על הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע (צילום: לירון מולדובן)

13/09/2021

איזה הבדל עושה שבוע – וזר אחד נוסף: ביום ראשון שעבר נוצחה מכבי "אפי קפיטל" ראשל"צ בביתה ב-22 הפרש מול הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע במשחק הכנה, אך הערב (שני), לראשונה עם מאליק דיים שהצטרף לסגל, היא כבר נראתה אחרת לגמרי והרשימה עם 75:80 בקונכיה על האדומים מהנגב. ברבע גמר גביע ווינר סל, ביום רביעי הבא, תפגוש החבורה של גיא גודס את מכבי "Playtika" ת"א.

מהלך המשחק

באר שבע פתחה בחמישייה עם אמיר בל, קודי דמפס, עמית זיס, ניק הורנסבי ודרק פארדון, ראשל"צ עם טי.ג'יי וויליאמס, נועם דוברת, קריס קלייברן, נתנאל ארצי ומאליק דיים. פארדון התכבד בסל הראשון של הטורניר, ארצי העלה את הכתומים על הלוח בצד השני מהקו והורנסבי קבע 2:4 למארחים. פארדון הלך חזק לריבאונד התקפה, הגיע ראשון לספרות כפולות וסיבך בבעיית עבירות את דיים (שנכנס מהר לעניינים עם דאנק גדול), קלייברן שמר את האורחים בתמונה אבל פארדון בפולו דאנק נוסף שלח את גיא גודס לפסק זמן, 15:18. מהלכי סל ועבירה של וויליאמס וארצי שינו את המומנטום, דמפס קבר שלשה ראשונה ואחרי 10 דקות הראה הלוח שוויון 25:25.


קלייברן. האיש החם של הכתומים בפתיחה (צילום: לירון מולדובן)


דיים נאבק על ריבאונד בין דמפס להורנסבי (צילום: לירון מולדובן)

דיים חזר על שלוש עבירותיו וקלע 6 נקודות רצופות בצבע, באר שבע המשיכה להשיג הזדמנות שנייה ושלישית כמעט בכל התקפה, אבל לא הפכה אותן לנקודות והכתומים עם נקודות של גיא פלטין ואיגור קולשוב המחליפים עלו ל-29:35. פארדון עוד ניסה להחזיר את המומנטום בדאנק מפלצתי, אלא שוויליאמס לא ממש התרגש, מקס ואגנר הצטרף לרשימת הקלעים וקלייברן עם הנקודה ה-15 שלו הגדיל ל-33:42. הכתומים השתלטו על המגרש, ארצי וקלייברן סגרו 17 נקודות ללא מענה, זיס קטע בצורת ארוכה בסל מריבאונד התקפה שהוריד את האדומים להפסקה בפיגור 52:35.


פלטין. רבע שני חד-צדדי (צילום: לירון מולדובן)


וויליאמס משאיר את זיס מאחור (צילום: לירון מולדובן)

באר שבע התאוששה מההלם בחזרה מחדרי ההלבשה, הורנסבי נכנס לעניינים, בל סחט עבירה רביעית יקרה מדיים ופארדון הוריד ל-56:44. המתפרצות של קלייברן שמרו את ראשל"צ במרחק ביטחון, הורנסבי הרים את פארדון לאלי הופ גדול, טראוויס ווריק צלף שלשת בכורה ודמפס בסל ועבירה הוריד לחד-ספרתי, 60:52. קלייברן הגיב בשלשה, דמפס בדקות נהדרות המשיך לגלח את הפער אבל קלייברן הנפלא מנע מהפך, 59:65. גל גילינסקי עלה על הלוח וסגר רבע מצוין של האדומים בפיגור מינימלי לקראת הרבע הרביעי, 65:61.


הורנסבי. התחיל את הקאמבק (צילום: לירון מולדובן)


דמפס. רבע מרשים של המארחת (צילום: לירון מולדובן)

קולשוב שיחרר לחץ בתחילת הרבע הרביעי עם שלשה חשובה, האדומים נתקעו על נקודה אחת בלבד במשך שלוש דקות וקלייברן בדאנק גדול קבע 62:70. הורנסבי טייל לטבעת, שתי הקבוצות המשיכו להחטיא מעבר לקשת ודמפס הוריד ל-70:66. ראשל"צ מנעה התקרבות ברצף עצירות חשובות, וויליאמס קלע 3 מ-4 מהקו ובחדירה יפהפייה הגדיל ל-66:75. דמפס שמר את המשחק פתוח מהקו, ווריק הפגיז שלשה במעבר והלחץ הבאר שבעי הניב איבוד כדור, הורנסבי איבד בחזרה אחרי פסק זמן, פלטין כידרר החוצה ודקה לסיום הראה הלוח 70:75 לאורחים. ווריק פספס מבחוץ, ארצי פתח הפרש של שלושה פוזשנים מהקו ואחרי איבוד של דמפס, וויליאמס וקלייברן סגרו את הסיפור מהקו, 75:80 בסיום לראשל"צ בדרך לסיבוב הבא בגביע ווינר סל.

הפסד לצהובים ברבע גמר ווינר סל

הפסד לצהובים ברבע גמר ווינר סל

22/09/2021
הערב: רבע גמר גביע ווינר סל

הערב: רבע גמר גביע ווינר סל

21/09/2021
גיא גודס מונה למאמן נבחרת ישראל החדש

גיא גודס מונה למאמן נבחרת ישראל החדש

14/09/2021