גיא גודס מונה למאמן נבחרת ישראל החדש

מאמן הכתומים יחליף בתפקיד את עודד קטש ויערוך בכורה על הקווים בחודש נובמבר: "שמח על הכבוד הגדול שניתן לי ועל האמון להוביל את נבחרת ישראל"

14/09/2021

הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל קיבלה את המלצתו של יו"ר הוועדה, עמוס פרישמן, למנות את גיא גודס למאמן נבחרת ישראל. ההמלצה זקוקה לאישור הנהלת האיגוד. גודס יחליף בתפקיד את עודד קטש, שהחוזה איתו מסתיים בסוף החודש.

מאמן הכתומים ושחקן העבר בן ה-50 ייכנס לתפקידו עם אישור ההנהלה והמשימה הראשונה שעמודת בפניו היא חלון הנבחרת הקרוב בחודש נובמבר, במסגרת מוקדמות גביע העולם 2023, אז תפגוש הנבחרת למשחק בית את פולין ותצא למשחק חוץ באסטוניה. בקיץ 2022 יוביל גודס את הנבחרת לאליפות אירופה, שם תשחק ישראל בבית אחד בפראג עם פינלנד, הולנד, סרביה, פולין וצ'כיה.

גודס הוא המאמן השישי בתולדות הנבחרת שהיה גם שחקן נבחרת, קדמו לו: שמעון "צ'ינגה" שלח, רלף קליין, אליהו עמיאל, אברהם חמו ועודד קטש, שמסיים בימים אלו ארבע שנים בתפקיד, בהם עלה עם הנבחרת לאליפות אירופה ואיגוד הכדורסל מבקש להודות לו.

גודס שיחק בכל הנבחרות הצעירות של ישראל ואת המדים הלאומיים לבש 64 פעמים, בקריירה שנמשכה לאורך יותר מעשור. הוא זומן לנבחרת כבר בגיל 17 על ידי רלף קליין המנוח והפך לשחקן משמעותי בנבחרת בטורניר הקדם אולימפי בשנת 1992, כשהוא בן 21 בלבד. למרות שעבר לא מעט פציעות קשות בקריירה, הספיק לשחק בשתי אליפויות אירופה וקלע את סל הניצחון נגד סלובניה ביורובאסקט 1999 בצרפת.

גודס פרש ממשחק פעיל בקיץ 2004 והפך מיד לעוזר המאמן במכבי ראשל"צ, הקבוצה בה פרש ממשחק פעיל ועונה לאחר מכן הפך למאמנה הראשי. בהמשך שימש כעוזר מאמן במכבי ת"א במשך שנים רבות והיה גם מאמנה הראשי, מאמן ראשי בהפועל ירושלים, עוזר מאמן בנבחרת בריטניה, מאמן נבחרת העתודה ומאז קיץ 2018 משמש כמאמן ראשי במכבי ראשל"צ.

"אני שמח על המינוי, על הכבוד הגדול שניתן לי, על הזכות, ההערכה והאמון להוביל את נבחרת ישראל", אמר גודס, "זה רגע מאוד-מאוד רגשי עבורי, כשחקן עבר של נבחרת ישראל, מהנבחרות הצעירות ביותר שיש ועד הבוגרים, זה באמת כבוד גדול. אימנתי בזמנו את נבחרת העתודה ואני מודע לאתגר הגדולה והמחויבות הגדולה שמצפים לי. מהצד שלי, אעשה את כל מה שניתן או צריך כדי לעזור לנבחרת להצליח. אני רוצה להודות ראשי האיגוד על האמון ולמכבי ראשל"צ ויצחק פרי שנתנו את אישורם ללא היסוס".

על המשימות הקרובות אמר המאמן: "אנחנו ניצבים לפני שנה מאוד משמעותית עבור הנבחרת, עם שתי משימות שונות לחלוטין וגדולות מאוד, שהתערבבו אחת עם השנייה בגלל משבר הקורונה. בחודש נובמבר נפתח את מוקדמות גביע העולם בשני משחקים נגד פולין ואסטוניה ובקיץ הבא מצפה לנו אליפות אירופה בפראג ונרצה להצליח בשתי המשימות האלו. יש הרבה איכות בנבחרת הנוכחית וראינו בשנים האחרונות תחת עודד שהנבחרת עשתה תהליך יפה שאנחנו רוצים להמשיך אותו".  

עמוס פרישמן, יו"ר הועדה המקצועית: "אני שמח שהוועדה המקצועית קיבלה את המלצתי. גיא מאמן ראוי, שהוכיח את עצמו בשנים האחרונות, בהם הפך משחקן נהדר, גם בנבחרת ישראל, למאמן מעולה, והוא יכול להמשיך ולהוביל את הנבחרת להישגים. אני רוצה להודות לעודד קטש וכל הצוות על עבודה מדהימה שעשו במשך ארבע שנים והביאו את הנבחרת ליעדים שקבענו".

הפסד לצהובים ברבע גמר ווינר סל

הפסד לצהובים ברבע גמר ווינר סל

22/09/2021
הערב: רבע גמר גביע ווינר סל

הערב: רבע גמר גביע ווינר סל

21/09/2021
צפו: 31 נקודות לקריס קלייברן בפרמיירה

צפו: 31 נקודות לקריס קלייברן בפרמיירה

14/09/2021