בסיומו של מותחן הפסד חוץ לאדומים מהבירה

מכבי "אפי קפיטל" ראשל"צ חזרה מפיגור 15 ברבע הרביעי לשוויון, אבל רטין אובאסוהן העניק להפועל "בנק יהב" ירושלים ניצחון שישי ברציפות, 69:73 ביתי (צילום: דני מרון)

25/12/2021

 

(: דני מרון


הלפרין ושטיין מחויכים לפני הפתיחה (צילום: דני מרון)

מהלך המשחק

ירושלים פתחה בחמישייה עם רטין אובאסוהן, שון קילפטריק, קייזר גייטס, סולימאן בריימו ואיתי שגב, ראשל"צ עם מוריס ווטסון, נועם דוברת, קריס קלייברן, נתנאל ארצי ודיימון סימפסון. אחרי פתיחה מבולגנת בשני צידי המגרש, קילפטריק ובריימו איפסו ידיות ועם רצף שלשות קבעו יתרון 4:9. ווטסון ניסה לצמק, אבל ירושלים התחילה לאסוף נקודות קלות בצבע ובהובלת בריימו ברחה ל-8:17. איגור קולשוב וטו הולוואי שעלו מהספסל קצת צימקו וגם גיא פלטין עלה על הלוח, אבל אדם אריאל דאג ליתרון 18:24 אחרי 10 דקות עם השלשה הרביעית באדום.


בריימו. יתרון קטן בפתיחה (צילום: דני מרון)


ארצי חודר בין גייטס לבריימו (צילום: דני מרון)

פתיחת הרבע השני הייתה של הכתומים: הולוואי התחמם, סימפסון עבד יפה בצבע, ארצי נתן לאורחים יתרון ראשון מחצי מרחק וקולשוב חתם 9 נקודות ללא מענה, 26:29. ירושלים הגיבה מהר מאוד: ג'יילן אדאמס ועמית גרשון עלו על הלוח, האדומים לא ספגו נקודה במשך ארבע דקות ובהובלת קילפטריק ואובאסוהן טסו לריצת 0:14 שנתנה להם יתרון דו-ספרתי, 29:40. קלייברן קטע את הבצורת של האורחים, אבל האדומים לא ממש התרגשו ופולו דאנק גדול של גייטס קבע 34:44 ממש בירידה להפסקה.


קילפטריק צמוד לווטסון (צילום: דני מרון)


שטיין מתדרך את דוברת (צילום: דני מרון)

סימפסון ובריימו החליפו סלים בתחילת המחצית השנייה, ווטסון חדר טוב ושלשה של קולשוב צימקה ל-46:41. בריימו התחיל ריצה נוספת, האדומים שוב הקשיחו את ההגנה, קילפטריק חזר לצלוף ואובאסוהן ברצף סלים במעבר קבע יתרון שיא, 44:59. שלשות של ווטסון וקולשוב צימקו לחד-ספרתי בסיום הרבע השלישי, 50:59.


אובאסוהן. הוביל ריצה נוספת באדום-לבן (צילום: דני מרון)


סימפסון נאבק עם וורקמן ושגב בצבע (צילום: דני מרון)

בריימו ואובאסוהן השתלטו מחדש על המשחק בשני צידי המגרש והשוו את יתרון השיא, 52:67. שתי שלשות של הולוואי שוב החזירו את ראשל"צ לעניינים ואחת נוספת של קלייברן שלחה את יותם הלפרין לדבר עם חניכיו, 67:61. הולוואי המשיך את המומנטום בחדירה מצוינת, סימפסון תיקן החטאה של עצמו והולוואי סגר 15 נקודות ללא מענה, 67:67. קילפטריק עצר את הריצה בחטיפה וקליעות עונשין, טל פלד וקלייברן פספסו הזדמנויות להפוך אבל אובאסוהן וקילפטריק החטיאו מבחוץ, הולוואי סחט את שתי העבירות שנותרו לירושלים לתת ובכניסה לדקה האחרונה רק 67:69 למארחים. סימפסון תיקן החטאה של הולוואי והשווה שוב, אובאסוהן החטיא 2 ארוך, אבל בריימו לקח ריבאונד התקפה יקר ואובאסוהן בחדירה מצוינת קבע 69:71 עם 13 שניות על השעון. הולוואי הלך על שלשת ניצחון, הכדור הסתובב על הטבעת ויצא וקילפטריק הבטיח את הניצחון מהקו, 69:73 בסיום.

קבלו את הקפטן החדש שלנו!

קבלו את הקפטן החדש שלנו!

20/01/2022
הערב: מפגש רותח בבית מכבי

הערב: מפגש רותח בבית מכבי

19/01/2022
בחמישי נלחמים על הבית!

בחמישי נלחמים על הבית!

17/01/2022