הערב: מפגש רותח בבית מכבי

מכבי "אפי קפיטל" ראשל"צ תנסה לקטוע רצף של שישה הפסדי בית מול הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע, שרוצה להגדיל את הפער מהקו האדום (19:00, PLUS5)

19/01/2022

אחרי פגרה קצרה של שבוע וחצי, ליגת ווינר סל חוזרת לפעילות הערב (חמישי) בקרב תחתית קריטי בבית מכבי בין נועלת הטבלה מכבי "אפי קפיטל" ראשל"צ לבין המדורגת הלפני אחרונה, הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע (19:00, שידור ישיר בערוץ PLUS5, שופטים: עומר אסתרון, אלעד לייבוביץ', הראל קדרון). יובל שניידרמן, אנתוני בראון וקיילב ווסון יערכו הופעת בכורה בכתום, בעוד קריס קלייברן לא נרשם. אצל האורחים ניק הורנסבי לא בסגל.

מכבי ראשל"צ, שמדורגת במקום האחרון במרחק של שתי נקודות מהקו האדום, עולה לפרקט לראשונה מאז ה-30 בדצמבר. ארבעה מחמשת משחקיה הקודמים של הקבוצה הוכרעו בפער של שתי התקפות ומטה, כאשר בשני המחזורים האחרונים היא ספגה הפסדי חוץ צמודים: 73:69 בירושלים ו-81:80 בגליל עליון. מאז משחקם הקודם התחזקו הכתומים בסנטר קיילב ווסון שהצטרף מגלבוע/גליל, ברכז יובל שניידרמן שהושאל אליהם מירושלים ובסווינגמן אנתוני בראון, שנבחר אשתקד לחמישיית המצטיינים השנייה ביורוקאפ. 

הפועל באר שבע מחזיקה ברצף ההפסדים הפעיל הכי ארוך כיום בליגה, ארבעה משחקים, שהוריד אותה למקום הלפני אחרון בטבלה, רק שני משחקים מעל ראשל"צ שכבר גברה עליה העונה בחוץ בסיבוב הראשון (67:79). במשחקה האחרון לפני פגרת הקורונה הכפויה, ב-3 בינואר, נוצחה הקבוצה 74:66 בכפר בלום, לאחר שנעצרה על 19 נקודות במחצית הראשונה וכבר פיגרה ב-24 הפרש. נטע סגל הוביל את הקבוצה עם שיא קריירה של 15 נקודות, כולן משלשות (5 מ-6).

שני המאמנים מחפשים ניצחון ראשון בליגת ווינר סל: דרור כהן נוצח במשחק הבכורה שלו על הקווים וכריסטופורוס ליבאדיוטיס עומד כרגע על מאזן 4:0. מכבי ראשל"צ נוצחה בששת משחקי הבית האחרונים שלה בליגת ווינר סל, רצף שהחל בביקור הקודם של באר שבע בבית מכבי במחזור האחרון של העונה הרגילה אשתקד: 83:87 לאדומים, שנהנו משיאי קריירה של עמית זיס בנקודות (27) ובמדד (33). כל ארבעת המפגשים בין הקבוצות בראשל"צ הוכרעו בהפרש של 8 נקודות ומטה, כאשר כל אחת מהן ניצחה פעמיים.

הכתומים ערכו כאמור מספר שינויים בפגרה וזה יהיה משחקם הראשון בלי נועם דוברת. במשחק אימון שהם קיימו השבוע, הרשימו חניכיו של דרור כהן עם ניצחון 66:95 על הפועל "SP מצר" ת"א (שהופיעה בסגל חסר). שני שחקנים שבלטו במשחק ויקוו להמשיך במגמה גם בליגה הם צמד הצעירים, גיא פלטין (19 נקודות, 6 ריבאונדים ו-7 אסיסטים) וטל פלד (13 נקודות), שאמורים להתקדם ברוטציה לאחר עזיבת דוברת.

באר שבע חוזרת כאמור לשחק אחרי שבועיים של אימונים, בידיעה שניצחון ייתן לה פער של שלוש נקודות מהקו האדום, בעוד הפסד ישים אותה במרחק של "חצי" נקודה בלבד, לאור ההפסד הקודם לראשל"צ. האדומים מהנגב מאוד לא יציבים תוך כדי משחק, אך בשני המחזורים האחרונים הם הוכיחו שאסור להספיד אותם בשום הפרש. טראוויס ווריק, סגן מלך סלי באר שבע בליגה הבכירה אי פעם, רחוק 14 נקודות מ-1,000 בקריירה בליגת ווינר סל.

מסיימים עונה בקונכייה

מסיימים עונה בקונכייה

08/05/2022
הערב: נפרדים מהליגה בקונכיה

הערב: נפרדים מהליגה בקונכיה

07/05/2022
הכתומים מפתיעים את האדומים מת"א

הכתומים מפתיעים את האדומים מת"א

30/04/2022